fbpx

Materiały Wordwall – Dzień Dinozaura

Home / Materiały Wordwall – Dzień Dinozaura

Czy Dzień Dinozaura obchodzimy tylko 26 lutego? Zdecydowanie nie. Większość z nas ma za sobą czas fascynacji tymi prehistorycznymi gadami. Tym bardziej jesteśmy w stanie zrozumieć naszych uczniów, którzy z wypiekami na policzkach recytują nazwy dinozaurów roślinożernych i mięsożernych, potrafią wymienić ich nazwy łacińskie.

Temat warty jest poruszenia na każdym etapie edukacji. Kwestie związane z dinozaurami można omawiać na rozmaitych zajęciach, różnych przedmiotach.

Jak to zrobić? My lubimy TIK i narzędzie Wordwall. Ci, którzy nas obserwują, wiedzą, że ostatnio nagraliśmy Tworzenie interaktywnych ćwiczeń na platformie Wordwall.net , który szczegółowo omawia to narzędzie. Polecamy, bo to kawał dobrej, trenerskiej roboty i opowieść o tym jak ułatwić i usprawnić sobie pracę.

Dzisiaj dajemy Wam materiały, które z powodzeniem możecie wykorzystać na lekcjach w przedszkolu czy szkole podstawowej. Zerknijcie na te gotowe do użycia materiały i bawcie się dobrze z dzieciakami.

DINOZAURY DLA PRZEDSZKOLAKÓW


To aż trzy ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenia tych samych rysunkowych wersji dinozaurów:

Część 1 – 4 gatunki


Część 2 – 4 gatunki

Podsumowanie – 8 gatunków

Do tego 2 karty do wydrukowania (podsumowanie ćwiczenia)

DINOZAURY DLA KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

To coś trudniejszego. Zerknijcie na 2 ćwiczenia w Wordwall dotyczące łączenie realistycznych grafik dinozaurów z ich polskimi nazwami:
Część 1 – 6 gatunków


Cześc 2 – 6 gatunków

Do tego 2 karty do wydrukowania.

DINOZAURY DLA ZAAWANSOWANYCH

Musicie to sprawdzić! Tutaj macie jedno ćwiczenie w Wordwall dotyczące łączenia szkieletów dinozaurów z ich nazwami w postaci teleturnieju.

Ćwiczenie – dopasuj szkielety


Szkielety pochodzą ze zbiorów Houston Museum of Natural Science

Do tego karta do wydrukowania w postaci testu.

+ strona, jeżeli chcemy z Muzeum Historii Naturalnej dla klasa 4-8
https://www.nhm.ac.uk/discover/dino-directory/body-shape/armoured-dinosaur/gallery.html