fbpx

Gry i tworzenie gier – klasy I-III

Home / Gry i tworzenie gier – klasy I-III

O grach 

Gry to nieodłączny element współczesnego świata dzieci i młodzieży. Nasi edukatorzy zgłębiają tę tematykę od wielu lat. Bazując na wizytach w szkołach, pracy z dziećmi i młodymi ludźmi stworzyli „Kompendium gier wideo”, w którym piszą o walorach edukacyjnych i zagrożeniach gier popularnych wśród różnych grup wiekowych. Znajdziecie tam Państwo szeroko omówione gry dla dzieci m. in. w wieku 3-10 lat.

Tworzenie gier 

Dzieci już wiedzą, że granie w gry to świetna zabawa. 

A tworzenie własnych to naprawdę fantastyczna sprawa i rewelacyjny sposób na naukę programowania! 

Dzieci mogą stworzyć swój własny wirtualny świat oraz wypełnić go obiektami wchodzącymi w interakcje. Programując całą grę czy poszczególne obiekty dzieci rozwiną umiejętności związane z planowaniem, analizą przypadków i problemów, myśleniem analitycznym, wyciąganiem wniosków, podejmowaniem decyzji czy tworzeniem innowacyjnych rozwiązań. 

Przykładowe zajęcia realizowane w trybie 90 minut lub dłuższe: 

  • Tworzę i gram – tworzenie gier z Kodu Game Lab 
  • Przygody Scratchowego Kota – tworzę scenariusze gier w Scratch Junior 

Minecraft 

Minecraft to popularna, znana i lubiana gra wykorzystana do pogłębienia umiejętności logicznego myślenia, koncentracji, podejmowania decyzji. Wykorzystajmy potencjał tkwiący w tym wszechstronnym narzędziu do nauki matematyki (algebry, geometrii itd.), geografii (orientacja w terenie),historii (architektury i sztuki) czy wreszcie informatyki (programowanie). 

Na każdych zajęciach dzieci rozwiązują zadania przygotowane im przez prowadzącego . Są one urozmaicone, rozwijają różne kompetencje uczniów i nawiązują do podstawy programowej szkół podstawowych. 

Przykładowe zajęcia realizowane w trybie 90 minut lub dłuższe: 

  • Minecraft – poligon konstruktora – cuda starożytnego świata 
  • Rywalizacje i współpraca - w wiosce Wikingów  
  • Graj i przetrwaj w świecie przyszłości