fbpx

Artykuły

Home / Artykuły
Kazimierz Dolny jest popularnym miasteczkiem turystycznym.  Zazwyczaj gwarne i tłoczne, szczególnie w wakacje i dni wolne
Czytaj dalej
Czasami zastanawiamy się jak działa postrzeganie, jak to się dzieje, że jedne rzeczy dostrzegamy a innych nie, co powoduje, że na czymś skupiamy uwagę a inne rzeczy pomijamy. Są to pytania kluczowe z perspektywy wielu obszarów naszego życia a w szczególności korzystania z nowych technologii, które w ramach prac ośrodka badamy.
Czytaj dalej
„Pan gra w Minecrafta?” – te słowa wypowiadane ze zdziwieniem słyszę od uczniów dość często, jeszcze częściej zdziwienie (zwłaszcza tych, którzy nie do końca uważnie słuchali o programie zajęć) maluje się na ich twarzy, gdy w ramach jednego z projektów edukacyjnych mówię im „dzisiaj zagramy w Minecrafta”.
Czytaj dalej
Od dzisiaj wchodzą w życie nowe regulacje prawne dotyczące kształcenia na odległość. Jak czytamy na stronie MEN  Minister Edukacji Narodowej  apeluje i prosi dyrektorów szkół i nauczycieli „o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci”.
Czytaj dalej
Moja opinia w sprawie miejsca smartfonów w edukacji szkolnej jest oparta głównie na obserwacjach z lat 2011-2018 poczynionych podczas różnego rodzaju szkoleń, które prowadziłem.
Czytaj dalej